DzikiKot - składnica harcerska

opinie, galeria zdjęć, realizacje

 

Nazywam się Tomasz Serwin.

 

Prowadzę pracownię haftu i nadruków dla harcerzy Dziki Kot (dawniej RocketCity).
Od kilku lat współpracuję z harcerzami z całej Polski w zakresie nadruków i haftów na koszulkach, wyszywania plakietek, naszywek i sprawności harcerskich oraz przygotowywania i wykonywania harcerskich gadżetów (toreb, breloczków, notesów, chust).

 

Szczególne miejsce w tej współpracy zajmują coroczne wakacyjne warsztaty koszulkowe, podczas których w terenie, na obozach, wykonujemy wspólnie koszulki z nadrukami.

 

Także i w tym roku będą się odbywać takie warsztaty.
Więcej informacji znajduje się na nowej stronie internetowej: www.dzikikot.pl

 

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt:
601 580 312 lub kontakt@dzikikot.pl

 

No i oczywiście zachęcam do zapoznania się z galerią zdjęć z poprzednich lat :)

Warsztaty koszulkowe dla szkół

Warsztaty prowadzę w szkołach, na miejscu. Przywożę z sobą koszulki oraz cały niezbędny sprzęt. I działamy :)

Koszulki mogą być w jednym kolorze dla całej klasy lub mix kolorów do wyboru podczas zajęć. Rozmiary koszulek dzieci dobierają na miejscu, więc nie ma potrzeby wcześniejszego zbierania zamówień i rozmiarów. Dostępne kolory koszulek na warsztaty: jasna zieleń, niebieski, czerwony, bordowy, czarny. Kolor nadruków: biały.

W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość wybrania innego koloru koszulek i nadruków (identycznych dla całej klasy). Najczęściej jest to kolor biały z czarnym nadrukiem.

Technika nadruku - jest to specjalna profesjonalna folia do nadruków, wgrzewana w koszulki pod wysokim naciskiem i temperaturą. Nadruk jest bardzo trwały, nie traci kolorów i nie farbuje. Koszulek z takim nadrukiem nie powinno się prać w temperaturze powyżej 40°C ani suszyć w suszarkach bębnowych. Prasować tylko na lewej stronie.

Technika ta ma jedno ograniczenie - nadruk musi być jednokolorowy, grafika do ewentualnego wykorzystania musi mieć formę napisu lub jednobarwnego rysunku. Przykłady jak takie nadruki wyglądają i jakiego rodzaju grafiki mogą być użyte można zobaczyć na przykład tutaj

 

W jednym dniu mogę zrobić warsztaty maksymalnie z trzema klasami. Czas trwania warsztatów to dwie lub (lepiej) trzy godziny lekcyjne. Przed ustaleniem czasu trwania warsztatów dobrze jest ustalić kilka kwestii:

  • czy wszystkie koszulki dla całej klasy będą w jednym kolorze [TAK/NIE]
  • czy imiona i ksywki będą podane i przygotowane przed warsztatami [TAK/NIE]
  • czy grafiki na koszulki będą jednakowe dla wszystkich i przygotowane wcześniej [TAK/NIE]
  • czy klasa liczy mniej niż 25 osób [TAK/NIE]

Im więcej odpowiedzi "NIE", tym korzystniejsze może się okazać przeznaczenie na warsztaty trzech godzin.

 

W celu ustalenia szczegółów, w przypadku pytań lub wątpliwości lub w kwestii przygotowania grafik (np. logo szkoły), proszę o kontakt telefoniczny: Tomasz Serwin, 601 580 312